Uus kooliaasta sai hoo sisse

Eelmisel nädalal, 23. ja 24. augustil viibisid Peedu kooli 2.-5. klassi lapsed koolialguse laagris. Laagri keskuseks oli sel aastal meie oma armas koolimaja.

Seekord jagus laagripäevadesse nii tõsist tööd kui mõnusat meisterdamist ning palju muudki. Käisime koos külas õpetaja Siiri Puhalainenil. Saime näha vana-aja tööriistu ja proovida töid ning tegemisi. Ühtviisi pakkusid väljakutset nii saagimine, puude lõhkumine, naelte löömine, pirru tegemine, pesulauaga pesupesemine, söetriikrauaga triikimine, linade vaalimine kui vikatiga heinaniitmine. Lisaks tutvustas õpetaja Joosep lusikate voolimist. Kõik olid tööga väga hõivatud ja keegi ei kurtnud, et mõni tegevus pole kontimööda. Keegi ei virisenud ka aeg-ajalt alla piserdunud vihmasabina pärast.

Õhtu jooksul toimusid koolimajas erinevad meisterdamise töötoad. Lapsed said valmistada liivapilte ja unenäopüüdjaid, küpsetada, teha küünlalaternaid, meisterdada nii nahast kui puidust. Kuna väljas ladistas vihma ja väljavaade lõket teha polnud kuigi ahvatlev, korraldasime õhtu lõpuks meeldejääva filmivaatamise. Järgmisel päeval tegime kokkuvõtteid ning  klasside ühistööna valmisid laagripäevi kajastavad vahvad plakatid.

Nädal ei olnud aga veel läbi. 25. augustil liitusid senise kooliperega juba uued lapsed koos oma peredega. Liikumisõpetaja Heleni eestvedamisel toimus vahva sportlik tervisepäev. Lapsed said proovida korvpalli, discgolfi, minigolfi, Mölkky mängu, lauatennist, lohesurfi, teatevõistlust ja harjutada lööke jalgpalliväravasse. Lusti jagus kõigile ja kosutav lõunasöök hommikupooliku lõpuks oli igati omal kohal.

Peedu koolipere tahab tänada tublisid vanemaid, kes laagri ja tervisepäeva õnnestumisele kaasa aitasid. Eriline tänu kuulub Timmo vanematele ja Karola emale toiduvarude rikkaliku täiendamise eest, Liinale ja Annelile maitsva pajaroa eest, Kristiinale ja Jaanusele õpetaja Siiri juures kaasalöömise ja laagritegevuste juhendamise eest. Tänu teile, Siim, Jana, Amanda, Anna-Liisa, Lauri ja Ingrid, et aitasite tervisepäeval põnevaid spordialasid ja mänge tutvustada! Usume, et üheskoos jaksame veel nii mõndagi!