Uudised

Kiri jõuluvanale …

Tere, kallis Jõuluvana!

Käes on aasta viimane kuu ja meie koolipere on jõuluootuses. Juba on koolimaja saamas pühaderüüsse ning uuel koolinädalal täitub õhk piparkoogilõhnaga. Toimub traditsiooniline piparkooginäitus, mille teemaks on sel aastal “Jõulumets”.

Detsembrikuu esmaspäeva hommikuti saame kokku, et mõtiskleda advendiajast. Peagi avatakse jõulupostkast ning kooli tegusad päkapikud toimetavad head soovid kenasti kohale. Häid soove ütleme üksteisele ka reede hommikuti hea sõna ringides.

Kõikides klassides käivad aga ettevalmistused ühiseks jõuluõhtuks, mis sel aastal saab toimuma Elva Kultuurikeskuses 19. detsembril. Esilinastub TERA Peedu kooli Jõulu TV.

Kallis Jõuluvana, ootame Sind väga meie ühisele jõuluõhtule. Ehk Sa ikka? Tule kasvõi natukesekski, kui pikemaks pole mahti jääda.

Tervitades,

Peedu koolipere

 

P.S. Sel aastal on meil koolis üsna mitu jõulupuud. Fotol on üks neist – mälestustepuu. Peagi saavad nähtavaks ka kõigi klasside soovide puud.

Peedul algas eelkool

Koolilastel jõuab nädala pärast kätte selle õppeaasta esimene vaheaeg. Täna oli aga tähtis päev tulevastele koolilastele. Nimelt alustas Peedul eelkooli 4. lend!

Oktoobrist aprilli teise pooleni  saavad lapsed käia Peedul koolis kokku 23 õppepäeva. Ühe õppepäeva jooksul toimub lastel 2 üldõpetuslikku tundi ja 1 inglise keel. Ühe tunni kestvus on korraga 30 minutit. Tundide vaheajal saab aga harjutada vahetunnis olemist ja uute sõpradega mängida.

Eelkooli juhendajateks on õpetajad Auli, Ave ja Mari-Liis.

 

Lemmikloomapäev

Kas keegi mäletab, kuidas Pipi kooli läks? Jalgrattaga? Bussiga? Ei, Pipi läks kooli oma hobusega. Ka meie 1. klassi poiss Erik tuli täna kooli oma hobusega. Tänase koolipäeva keskseks teemaks olid lemmikloomad.

Hommikul alustasime sissejuhatava hommikuringiga, mille järel saimegi tuttavaks Eriku lemmikute, hobune Rapuntseli ja koer Susiga. Eriku ema rääkis meile palju huvitavat hobuste kohta ja lapsed said esitada küsimusi. Seejärel tegid 4. klassi lapsed esitluse oma hiljutisest külaskäigust Tartu Koduta Loomade Varjupaika. Õpetaja Lea abiga oli valminud kokkuvõtlik video.

Päev jätkus erinevate töötubadega. Lapsed said tutvustada kaaslastele oma koduseid lemmikuid, meisterdada, õppida tundma loomade häälitsusi erinevates keeltes, osaleda joogatoas ja mõelda välja laulu ning vaadata filmi ja selle üle arutleda.

Koolipäev lõppes kokkuvõtliku ühisringiga, kus lapsed said mõelda päevale tagasi ning tuua välja, mis neile kõige rohkem meeldis. Oli huvitav tõdeda, et vähemalt üks lemmik on kodus olemas peaaegu kõigil Peedu Kooli lastel. Mõnel isegi täitsa rikkalik mini-loomaaed. Tore on ka, et lapsed oma lemmikutest hoolivad ja püüavad vastutustundlikult käituda.

Pidulik kooli algus

Augustikuu viimase nädala esmaspäeval kogunes TERA Peedu koolipere Elvasse. Kuna meie koolipere on kasvanud juba üsna suureks ja koos emade-isadega Peedu kooli- ja kogukonnamaja saali enam lahedasti ära ei mahu, siis toimuski aktus sel aastal Elva Kultuurikeskuses.

TERA Peedu Kooli jaoks on alanud õppeaasta erakordne, sest esmakordselt on kool kasvanud 6-klassiliseks. 1. klassis alustas kooliteed 12 kooliuusikut – 9 poissi ja 3 tüdrukut. Kokku õpib Peedul selle õppeaasta algusest 59 last. Koolipere kasvas ka uute õpetajate võrra: 6. klassi õpetajana alustas Anneli Armus-Juhkam, muusikaõpetajana Helli-Tiiu Särg ja liikumisõpetaja ning 5.-6. klassi inglise keele õpetajana Helen Altin-Ilves. Eelmisel aastal pikapäevarühma juhendanud Amanda Väiko on sel aastal abiks ka söögisaalis. Tugipersonalist asuvad lapsi toetama koolipsühholoog Ülle Särg ja eripedagoog Anita Pallon.

Esmakordselt TERA Peedu Kooli ajaloos anti aktusel Tartu Erakooli Nõukogu otsusega stipendium ühele tublile meie kooli õpilasele. Sel aastal sai stipendiumi omanikuks 5. klassi õpilane Kevin Kurrusk.

Läheme üheskoos elevusega vastu juba alanud kooliaastale ja soovime palju koolirõõmu kõigile suurtele ja väikestele koolipere liikmetele!

(Foto autor: Marko Hõrak).

 

Peedul tulid lapsed kooli

Sel ajal kui enamik Eestimaa kooliealisi veel suvest viimast võtab, algas Peedul juba uus õppeaasta. 22.-23. augustil alustasime kooli stardilaagriga. Laagriga alustasime kooli tegelikult juba kolmandat aastat. See on hea võimalus tavapärasest erinevate ülesannetega lapsi ja õpetajaid pärast pikka suvepuhkust sotsiaalselt uuesti kokku liita.

Seekord oli tegemist päevalaagriga, mille tegevused koondusid teema “Tervislik eluviis ja ohtus” alla. 2.-3. klassi lapsed said esimesel päeval korrata üle või koguda teadmisi veeohutusest, ohutust liiklemisest, hammaste tervisest ja esmaabist. 4.-6. klassi lapsed vestlesid aga õnnetuste ennetamisest, said näitliku õppetunni õigest juustehooldusest ja soovituslikust hügieenist, proovisid enesekaitsevõtteid ning käisid metsaretkel. Teisel laagripäeval tulid meile külalised Lõuna-Eesti pommirühmast ja Rõngu vabatahtlikust päästemeeskonnast. Laagripäevad lõppesid kokkuvõtlike ettekannetega – iga osaleja sai öelda, mis just talle kõige rohkem meelde jäi.

Nädala viimasel tööpäeval toimus sportlik tervisepäev. Meie kooliperega liitusid ka uued esimese klassi lapsed. Läbi erinevate tegevuste õppisid segagruppides (igas rühmas oli õpilasi 1.-6. klassini) lapsed paremini tundma nii üksteist, kui ka tegevusi juhendanud õpetajaid.

Olid väga lahedad ning koostöised päevad! Suur-suur tänu kõikidele suurtele ja väikestele osalejatele!

Astume suvesse

Möödunud koolinädal oli Peedu koolis sel õppeaastal viimane. Kuna lapsed tulid mullu kooli juba augustis, siis saidki nad juba 1. juunil suvevaheajale jääda.

Viimasesse koolinädalasse mahtus aga veel omajagu askeldusi. Tegime kokkuvõtteid ja valmistusime kevadkontserdiks. Kolmapäeva õhtupoolikul toimuski vabaõhukontsert kooli õuel. Ilm oli mõnusalt suvine ja kuulajaid omajagu. Lapsed esinesid laulude, luuletuste ja lühinäidenditega nii eesti, inglise kui vene keeles. Otseloomulikult ei saanud me läbi ilma tantsuta. Kõik õnnestus väga kenasti!

Neljapäev oli matkapäev. Seekord sai iga klass ise otsustada, kuhu ja kuidas matkatakse. Liiguti nii jalgsi kui rattaga. Värskes õhus liikumisest oli vaid rõõmu.

Nädala lõpetas pidulik-hubane lõpuaktus. Vaatasime koos tagasi möödunud kooliaastale ja jagasime kiidukirju. Peedu koolis on iga laps ja õpetaja milleski väga tubli ja seetõttu sai ka tunnustuse just oma tugevuste eest.

Aitäh kõigile peredele järjekordse unustamatu kooliaasta eest! Kohtume uuesti augustikuus! Seniks kosutavat ja rõõmurohket suve!

Foto autor: Anneli Armus-Juhkam

Ekskursioon pealinna

Sel aastal tähistas Peedu koolipere Euroopa päeva õppekäiguga Tallinna. Õpetaja Laura tegi reisist kokkuvõtte.

Maikuu on täpselt õige aeg toredateks õppekäikudeks. Väljas on mõnus liikuda ja põnevaid kohti avastamas käia. Seetõttu käisid Peedu kooli lapsed koos õpetajatega pealinna külastamas. Niimõnegi lapse jaoks oli juba rongisõit sinna ja tagasi põnev tegevus. Veelgi toredamaks muutus päev Tallinnasse jõudes.

Tervishoiumuuseumis tutvusid lapsed lähemalt inimesega. Millest meie keha koosneb? Kuidas uus elu saab alguse? Mida ja kui palju peaks sööma? Millistest halbadest harjumustest tuleks hoiduda? Kõigele sellele ja veel paljudele muudele küsimustele andsid giidid põhjalikud vastused. Uudistamist, ise tegutsemist ja mängulusti jagus palju. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis oli samuti vahva. Meie kooli andekas ja mitmekülgne muusikaõpetaja Risto tegi lastele põhjaliku ja huvitava ringkäigu, rääkis lugusid ja näitas eksponaate. Lapsed nautisid ja õpetajad niisamuti.

Lisaks mahtus päeva kosutav lõunapaus ning ka tuntud vaateplatvormil sai käidud imelist vaadet nautimas. Kokkuvõttes oli tegus, põnev ja vaheldusrikas päev, mille lõpuks olid kõik väsinud, aga väga rahul ning rõõmsad.

Hoolin ja hoian!

Äsja lõppes Peedu koolis keskkonnanädal. Tegelikult algasid ettevalmistused selleks juba nädala jagu varem, kui lapsed said koduseks ülesandeks väikese uurimustöö. Igal klassil oli erinev teema: 1. klass uuris prügi sorteerimist, 2. klass vee kasutamist, 3. klass elektrienergia kulu, 4. klass müra ja 5. klass paberi kasutamist. Andmete kogumisel olid noorematel klassidel abis ka emad-isad.

Nädala alguses tuli esimesele kooliastmele külla Minna Li isa Andrus, kes mõtiskles koos lastega selle üle, kuidas on inimesed läbi aja Maa peal elanud ja oma tegevusega keskkonda mõjutanud. Kolmapäevases huvitunnis vaatasime üheskoos “Naksitralle” ja arutasime selle sisu üle keskkondlikust vaatepunktist õpetaja Joosepi juhendamisel.

Reede ennelõunal kutsusime aga kokku Peedu kooli 1. keskkonnakonverentsi “Hoolin ja hoian!” Iga klass esitas kokkuvõtted oma uurimustööst. Ühtlasi said lapsed öelda, kuidas nad saavad edaspidi nii koolis kui kodus keskkonnasõbralikumalt toimetada. Samuti said lapsed öelda, mida uut nad konverentsilt kõrva taha said panna. Ettekanded olid põhjalikud ja efektsed ning kõik said sõna.

Pärastlõunal jätkus koolipäev juba traditsiooniliste koristustalgutega. Korrastatud sai kooli vahetu ümbrus, maja taga paiknev parkmets ja kergliiklustee ääred. Päeva lõpus toimus aga laste poolt kõige rohkem oodatud vahetuslaat. Juba teist aastat said lapsed tuua laadale oma vanu mänguasju, raamatuid, riideid ja muud kasutuskõlbulikku, mida ise enam ei vajata. Väga paljud asjad leidsid tänuliku uue omaniku ning taaskasutuslik mõtteviis sai omal nahal läbi kogetud.

Aitäh emadele-isadele, kes keskkonnanädalal otseselt või kaudselt kaasa lõid! Rõõmsat ja kosutavat kevadvaheaega! Hoolimist ja hoidmist kõigisse kodudesse!