Terviseennetuslik teemapäev

Möödunud nädala kolmapäeval olid koolil külas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengid ja nende juhendaja Marit Kiljako, kes on ühtlasi meie Minna Li ema. Tublid üliõpilased viisid läbi kolm töötuba. Kätepesu töötoas õpiti, kuidas tuleks põhjalikult käsi pesta.  Igaüks sai oma käte peale “mikroobid”, mis tuli võimalikult hästi maha pesta. Lõpuks sai käte puhtust kontrollida spetsiaalse masina abil.

Suhkru töötoas osalesid kõik suhkruviktoriinis, mis on leitav ka toitumine.ee kodulehelt. Samuti uuriti koos näitlikult kui palju suhkrut võib esineda erinevates toitudes.

Vigastuste ennetamise töötoas mõtlesid lapsed, missugused võiksid olla võimalikud ohud kodus ja kuidas saaks teha nii, et oleks väiksemate õdede-vendade jaoks turvalisem. Samuti mängiti läbi häirekeskusesse helistamine ning õnnetusjuhtumist teavitamine.

Lapsed olid terve hommikupooliku hästi kaasatud ning tegutsesid aktiivselt kaasa. Suur tänu Minna Li emale, kelle algatusel teemapäev toimus! Aitäh kõigile rõõmsatele tudengitele, kes koolipäeva eriliseks ja mõtlemapanevaks muutsid!