Terve päev täis tantsu ja muusikat

Möödunud teisipäeval toimus Peedu koolis novembrikuine teemapäev. Seekord oli keskseks teemaks muusika ja tants. Kohe hommikul olid meid saalis ootamas päris ehtsad trummid ja õpetaja Krista oma meesperega. Saime näha-kuulda, et nii muusikaõpetaja abikaasa Anton kui poeg Randolf on mõlemad andekad trummarid. Üheskoos selgitasid nad lastele, mida trummide puhul meeles pidada ja julgemad said Randolfi käe all ka ise löökpille proovida.

Järgmisena võttis juhendamise üle nooruslik tantsuõpetaja Heljo Made Ruul, kes tuletas meelde, et liikumine on elu alus. Järgnes tempokas tantsutund, kus juba õpitud tantsudele lisaks harjutati “Oige ja vasemba” põimumist ja “Labajalavalsi” sammu.

Kohe peale tantsimist saime aga tuttavaks Risto Lehistega. Risto oli tulnud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist ja võtnud kaasa suure hulga rahvapille. Saime teada, milliseid pille vanasti ise meisterdada osati ning ka nende kõla kuulda.  Lisaks rahvapillidele saime kuulda veel kahte pilli. Peedu lasteaia muusikaõpetaja Siim Jaanson tutvustas vaskpuhkpille, trombooni ja saksofoni. Kõige lõpuks said kõik soovijad omale Risto juhendamisel veel kukepilli meisterdada. Rõõmsad linnuhääli meenutavad helid täitsid peagi terve koolimaja ning kõlasid veel õuevahetunniski.

Teemapäeva lõpetasime luuleteksti lugedes. Iga klassi ülesandeks oli sama tekst esitada erineval moel. 1. klass luges teksti koos pillimänguga, 4. klass saatis end kehapillil, 2. ja 3. klass aga said saateks erineva räpirütmi. Tegime kokkuvõtte ka oma päevamuljetest. Ei leidunud kedagi, kes oleks muusikast või tantsust puudutamata jäänud. Räpipisikust nakatunud 3. klass jätkas aga räppimist veel järgnenud inglise keele tunniski.

Aitäh kõigile külalistele, kes päeva meie laste jaoks meeldejäävaks muutsid! Eriline tänu õpetaja Heljule ja Kristale, kes külalised kokku kutsusid!