Tantsulapsed käisid Ahjal

Reede, 13. aprill oli Peedu kooli tantsulaste jaoks väga tähtis päev. Kohe koolipäeva alguses tulid nad kooli rahvarõivais ning asusid teele Ahjale. Eesmärgiks oli jagada tantsulusti ka Ahja kooli lastega.

Väsimatu tantsuõpetaja Helju juhendamisel tantsiti koos üsna mitu tantsu, “Sabatantsust” “Austria lenderini”. Lisaks esinesid meie lapsed veel paari tantsuga ning esitasid ka Peedu kooli laulu. Kuna üsna pea on rahvusvaheline tantsupäev, harjutati ka tantsu “Pärliine”. Kokkuleppeliselt tantsitakse sel aastal  29. aprillil üle Eestimaa just seda tantsu.

Kui tantsud õpetatud ja esinemised esinetud, said meie lapsed ka natuke üheskoos Ahjal ringi vaadata. Õpetajate sõnul olid kõik lapsed väga tublid ning suutsid tekitada ka Ahja kooli õpilastes soovi oma tantsurühm luua.