Talgud Peedu moodi

Kui aprillikuu viimasele laupäevale planeeritud talgupäev ilmataadi vingerpussi tõttu edasi lükkus, sai juba ennetavalt lastele lubatud, et päriselt ära tegevused siiki ei jää. Nii saigi möödunud reedest tavapärasest pikem koolipäev, mis peale ainetunde jätkus värskes õhus koristamisega. Lapsed tõmbasid omale selga helkurvestid ja kätte töökindad ning suundusid prügikottidega varustatult koos õpetajatega Peedu ümbrust korrastama. Vabatahtlikud lapsevanemad jäid aga koolimaja juurde toimetama.

Talgute tulemusena said prügist koristatud sõidutee ääred Mahlamäest kuni Loodusmaja ristini ja Peedu kergliiklustee. 1. klass käis ära ka Peedu veski juures ja vaatas tähelepanelikult üle lähedusse jäävad tänavad. Rõõmuga tõdesid nad, et Peedu inimesed hoolitsevad oma kodukoha eest hästi ja laokile jäänud prügi leidus vähe. Vanemate klasside õpilaste saak oli aga suurem.

Tagasi kooli juurde jõudnud, said usinast tööst näljased lapsed piknikku pidada ja vahetuslaadal askeldada. Kodudest oli kaasa toodud põhiliselt mänguasju ja riideid, mis nüüd omale uusi omanikke igatsesid. Päris palju kaupa sai vahetatud ja lapsed arvasid, et järgmisel aastal võiks korrata. Töise koolipäeva lõpetas ühine tantsuring.

Samal ajal kui lapsed ümbrust korrastasid, sai täiskasvanute abil korda koolihoov. Tänu tublidele talgulistele on õuel sirgumas vaarikavarred ja mustsõstrapõõsad, maitse- ja ilutaimed. Samuti sai kohendatud liikumisvõimalust spordiplatsi ja maja vahele.

Peedu kooli- ja kogukonnamaja tänab südamest Timmo ja Kaari vanemaid, Minna Li isa ning Elot, kelle väsimatu tegutsemise tulemusena on koolihoov nüüd hoopis erinev! Aitäh Siimu ja Taavi emale, kes lastega koristamas käis! Aitäh Teele emale, kes maja aknaid puhastas ning Joonase ja Jaani emale, kes laadamelu korraldada aitas! Suur-suur aitäh kõigile õpetajatele, kes lastega tegelesid ja koristada aitasid! Täname kõiki peresid, kes said päevast suuremal või vähemal määral osa võtta ning kasvõi ainult mõttega toeks olla! Oleme uhked ja rõõmsad, et meil on selline väärt kogukond!