See on meie Peedu kool!

Ükskord ammu, nii umbes-täpselt 5 aastat tagasi 1. aprillil sai kooli loojate vahel sõlmitud esmane kokkulepe. See kokkulepe sai aluseks Tera Peedu kooli sünnile. Aeg on läinud omasoodu ja täna tähistasimegi juba 5. sünnipäeva!

Kuna 5-aastane sünnipäevalaps on parasjagu veel nii noor, et olla veel lapselikult lustakas ja juba nii vana, et meenutada varasemat aega, sai sellest täiesti isemoodi päev. Lapsed ja ka mitmed õpetajad saabusid kooli raamatutegelastena. Alustasime päeva H. Chr. Anderseni sünnipäevale pühendatud rahvusvahelise lasteraamatupäeva tähistamisega. Värvikates kostüümides tegelased tegid saalis lõbusa etteaste. Hommikupoolikul osalesid kõik lapsed ka muinasjuttude äraarvamise-mängus.

Pärastlõunal kogunesime saali tähistama kooli sünnipäeva. Kõlasid laulud ja luuletused, sai ka pisut nalja. Vaatasime koos videokokkuvõtet, milles iga laps sai öelda, mis just talle Peedu koolis meeldib. Rändasime ka veidike ajas tagasi – 5. klass meenutas oma koolitee algust vanas koolimajas. Samuti rääkisid õpetaja Anna-Liisa ja Liina, kuidas ja milliste mõtetega kool omal ajal alguse sai. Kooliperet olid tulnud tervitama ka endine muusikaõpetaja Krista ja kooli ristiisa Andrus Kuusmann. Päris peo lõpuks saabusid tervitustega vallavanem Toomas Järveoja ja haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Mare Tamm. Rõõmsa sünnipäevapeo krooniks said vaieldamatult Henry ema Mareille imemaitsvad sünnipäevatordid!

Suur tänu kõigile, kes on Peedu kooli kunagi seemnest kasvama pannud, selle kasvamist oma unistuste ja armastusega toitnud! Suur tänu kõigile, kes on tulnud ja läinud ning kasvamisest osa saanud! Suur tänu kõigile, kes toimetavad praegu igapäevaselt Peedu koolis ja annavad suure osa oma südamest ja hoolest, et kasvamine jätkuks! Tänu teile kõigile ongi see just MEIE PEEDU KOOL!