Peedu kooli tabas MAANIA!

Juba teist nädalat on Peedu kooli lapsed nakatunud iseäralikku tõppe – SÕNAMAANIASSE! Nimelt osaleme rahvusvahelises inglise keelses mängus Word Mania, olles meile teadaolevalt Eestist ja ka lähinaabruskonnast ainuke kool. Mängu eesmärgiks on 15-st etteantud tähest 3 minuti jooksul moodustada nii palju sõnu kui vähegi võimalik. Osavamad suudavad juba muuta ja luua sõnu erinevate lõppude ja liidete abil. Mängu saab mängida ükskõik millisest sobivat rakendust omavast nutiseadmest, või brauseripõhiselt süle- või lauaarvutist. Mängida võib üksi või esitades väljakutse sõbrale.

Kokku kolmel novembrikuu nädalal toimuvad võistlusvoorud, mille jooksul püütakse parandada oma punktiskoori esmaspäevast reedeni. Võistlusregioonid on jagatud laias laastus kaheks: Austraalia ja Uus-Meremaa ning Ühendkuningriik ja rahvusvaheline. Eelmise nädala esimese vooru tulemuste kohaselt on Peedu kool Euroopas teine kõigil kolmel esimesel tasemel – siia alla kuuluvad meil esimene, teine, kolmas ja ka neljas klass! 5. klass võistleb neljandal tasemel ja sai kirja tubli 11. koha. Euroopas osalevad võistlustules koolid Inglismaalt, Iirimaalt, Norrast, Hollandist, Hispaaniast, Itaaliast, Kreekast, Šveitsist, Austriast, Rumeeniast, Serbiast ja Slovakkiast.

Rohkem infot võistluste ja mängu kohta saavad huvilised leida siit.