Päevalõpula

Igal koolipäeval saavad soovijad jääda peale tundide lõppu kella 16.45-ni koolimajja Päevalõpulasse. Päevalõpulas on õpilastel võimalus lõpetada oma pooleliolevad tööd ning vajadusel küsida õpetajalt abi. Samuti on koolis olemas valik mänge, raamatuid ning võimlemisvahendeid, millega aega sisustada.

Päevalõpulas osalevad lapsed kogunevad peale koolipäeva lõppu 0-korrusele ja täidavad rühmas kehtivaid kokkuleppeid.

Päevalõpulas osalevad lapsed, kes ootavad peale tunde oma vanemaid, vanemat õde/venda või huviringi.

NB! Kui laps jääb peale koolitundide lõppu ilma vanema järelvalveta kooli territooriumile, siis suunatakse ta automaatselt Päevalõpulasse.

Päevalõpula juhendaja on Amanda Väiko.

Päevalõpula kodukord

1. TERA Peedu kooli Päevalõpula töötab E-R tundide lõpust kuni 16.45ni.
  2. Päevalõpulas osalev õpilane on kohustatud kogunema kohe peale tundide lõppu koos oma asjadega 0. korruse ruumi (Päevalõpula ruum).
  3. Peale tundide lõppu kooli territooriumile jäänud õpilane suunatakse automaatselt Päevalõpulasse.
  4. Kõik Päevalõpulas osalevad õpilased viibivad ühes ja samas kohas, välja arvatud muul kokkuleppel õpetajaga.
  5. Õpilane on kohustatud täitma kooli ja Päevalõpula kodukorda, õpetaja antud juhiseid ning hea korra tavasi.
  6. Päevalõpula võimaldab õpilastel aega sisustada koju mineku või huviringini.
  7. Õpilane ei lahku Päevalõpulast omal algatusel. Koju, bussile või huviringi minnes teavitab õpilane Päevalõpula õpetajat.
  8. Õppimisel ning pooleli olevate kodutööde lahendamisel on võimalus abi paluda Päevalõpula õpetajalt.
  9. Vaba aja sisustamiseks on koolis erinevad lauamängud, raamatud, spordivahendid ning kunstitarbed.
  10. Õpilane arvestab teiste õpilastega.
  11. Õpilane on viisakas. Ei jookse, ei torma, ei lärma. Hoiab korda ja puhtust, ka kooli territooriumil.
  12. Ka Päevalõpulas kannab õpilane koolivormi ning sisejalanõusi, välja arvatud õueskäigul.
  13. Nutiseadmed (telefon, tahvelarvuti vms) on lubatud vaid õpetaja nõusolekul.
  14. Kodukorda eirav õpilane võidakse rühmast eemaldada.
  15. Päeva lõpus veendub iga õpilane, et tema töökoht ja selle ümbrus jääks korda.

PÄEVAKAVA

14:00-15:15 Kodutööde või tunnis pooleli jäänud ülesannete lõpetamine. Nende puudumisel vaiksed tegevused.

15:15-15:30 Söögipaus.

15:30-16:30 Vabategevused.

16:30-16:45 Päeva lõpetamine. Oma koha, mängude, ruumi korrastamine.

Päevakava võib sõltuvalt ilmale muutuda.