Koolitee algusest

“Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud.” Klassikaks muutunud lause, mis pisut ka Peedu kooli ilmestab, sest enne 1. septembrit oli toimunud nii Laguja laager kui ka spordipäev. Seega olid lapsed koolis juba mitu päeva käinud.

1. klassi astus Peedu kooli jaoks märkimisväärne arv lapsi- 11 last. Kõik tublid, hakkajad ning särasilmsed! Täpselt nagu ka nende uus klassijuhataja Erika Ridaliste.
Samas avati ka 4. klass, mida juhatab uus õpetaja- Lea Sinisaar. Võib kenasti nentida, et peale 1. klassi õpilaste alustas Peedul oma kooliteed seega ka teisigi.

Kui aastaid tagasi taasavatud Peedu kool oma tööd alutas, leidus palju neid, kes sellest suurt ei pidanud. Palju oli neidki, kes sellele vahvale koolile pikka iga ei arvanud. Praeguse seisuga alustas kool oma 4. aastat. On igaühe otsustada, kas praegusel ajal, kui koolisüsteem on üsna muutuv, on selline vanus väikekoolile hea või halb saavutus.

Mis edasi- eks aeg näitab. Ei oska keegi ütelda, mis elukutse valivad need vahvad 1. klassi õpilased, kes Peedul oma haridusteed jätkavad (alustasid nad seda ju sündides). Ei tea keegi ka ütelda, kas Peedu kooli jätkub kümneks, sajaks või rohkemateks aastateks. Ja kas alati aeg ongi ainus mõõde…?

Oluline on, et antud aja vältel oleksid head ja tublid inimesed ikka ümber ning abistaksid üksteist teelolemisel.

Peedu kool tänab kõiki lapsevanemaid ning lapsi usalduse ja abivalmiduse eest. Soovime kõigile ilusat alanud õppeaastat!