Keskkonnanädalast

TERA Peedu Kooli koolipere suunas nädal enne vaheaega järjekordselt tähelepanu keskkonnale. Juba nädal varem said alguse ettevalmistused keskkonnaalasteks uurimusteks. Igal klassil oli teist aastat järjest oma kindel teema: 1. klass uuris prügijäätmeid, 2. klass joogivett, 3. klass energiat, 4. klass müra, 5. klass paberi kasutamist ja 6. klass taaskasutust. Nooremate klasside uurimustes osalesid andmete kogumises suisa terved perekonnad!

Kui nädala esimesed päevad olid mõeldud uurimuseks kogutud andmete töötlemiseks ja esitluste kokkupanekuks, siis kolmapäeva pärastlõunal suundusid kõik klassid traditsiooniliselt ümbruskonda koristama. Kuigi põgusal vaatlusel tundub Peedu kant üsna puhas, siis ometi tõid lapsed oma retkedelt kaasa märkimisväärsel hulgal prügi, mille koht kindlasti ei ole Peedu parkmetsa all või sõiduteede ääres.

Peale hoogsat koristustööd pandi üles juba traditsiooniks kujunenud ja laste poolt pikisilmi oodatud vahetuslaat. Igal aastal toovad lapsed laadale kaasa oma vanu mänguasju ja raamatuid, et leida neile uued tänulikud omanikud. Nii vahetasid ka seekord paljud asjad omanikku ja elavad kindlasti edasi täisväärtuslikku elu!

Viimase, seekord pühade-eelse, koolipäeva hommikul kogunes terve koolipere keskkonnakonverentsile “Hoolin ja hoian!”, mis sel aastal kandis järjekorranumbrit 2. Konverentsi avasid 3. ja 4. klassi õpilased ühislauluga “I Am the Earth”. Järgnesid klasside ettekanded uurimustega.

Usume, et niikaua, kui iga laps märkab enda ümber loodust ja hoolib kasvõi natukenegi, siis on meil lootust hoida oma koduplaneedi rikkusi ka järeltulevatele põlvedele.