Ka linnas on põnev õppida!

Septembrikuu viimane nädal on Peedu kooli lastel möödunud tavapärasest erinevalt. Tervelt neli päeva käisime üheskoos Tartus, et õppida koos Tartu rahvusvahelise kooli lastega.

Esmaspäeval tutvusime Tartu koolis oma uute kaaslastega ja nende koolimajaga Toomemäe nõlval. Samuti sai igaüks valmistada omale mina-raamatu ning osaleda orienteerumismängus.

Teisipäeval toimusid maanteeameti spetsialisti juhendamisel liiklusteemaline tund ja praktilised harjutused linnas. Pärastlõunal tutvusime Tartu vanalinna vaatamisväärsustega ja retke jooksul valminud fotodest panid õpilased koolis kokku värvikad kollaažid .

Kolmapäeval käisime TÜ loodusmuuseumis, kus toimusid põnevad muuseumitunnid. Nooremad õpilased said teadmisi eksootiliste lemmikloomade kohta. Mitmeid neist oli võimalik ka oma silmaga näha ning julgematel ka oma käega katsuda või isegi kaela riputada (maod!). Vanemad õpilased uurisid lähemalt imetajaid. Lõunasöök oli sel päeval täiesti erakordne, sest käisime kõik koos söömas restoranis Entri. Peale lõunat ruttasime, aga üheskoos kinno, et vaadata “Emoji filmi”.

Neljapäeval valmistasime grupitöödena ette videolõigud, millest valmib lõpptulemusena tervikvideo tervitamisest. Päev lõppes ühise kontserdi ning liikumismängudega ja magusa piknikuga kooliõuel.

Igasse päeva mahtus nii õues mängimist, kui linnas elementaarse liiklemise reeglite kordamist. Pea igasse päeva jagus ka killuke targal viisil tehnoloogia kasutamist. Nägime ja tõdesime mitmetes situatsioonides, et me kõik oleme omamoodi ja üsna erinevad. Koostoimetamisel mängib olulist rolli üksteisest arusaamine ehk keel ja oskus kaaslasega arvestada. Meie lastel oli suurepärane võimalus õppida koos üsna erineva kultuuritaustaga lastega. Kuigi õpipäevade töökeeleks oli eesti keel, said Peedu kooli lapsed kuulda üsna palju ka inglise keelt ning üks või teine laps oli juba täitsa tubli suhtleja.

Usume, et õppisime Tartus nii mõndagi uut oma kaaslaste, iseenda kui ka meid ümbritseva maailma kohta. Kogesime veelkord, et õppida saab tõepoolest igal pool! Ole ainult ise julge ja hooliv ning püüa panna tähele!

Tartu rahvusvahelise kooli ja Peedu kooli haridusliku lõimumise õpipäevad said teoks tänu Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna haridusliku lõimumise projektile.