Juubeliaasta pidulik avaaktus

Pidulik aktus toimus sel aastal õige mitmel viisil varasematest erinevalt. Esiteks tähistasime kooli algust juba 4 päeva enne augustikuu lõppu. Teiseks toimus seekord aktus Peedu kooli õuel. Eks eristumiseks ole ka põhjust, sest Peedu koolil täitub sel õppeaastal 5. sünnipäev. Eriline on aasta ka seetõttu, et esmakordselt ajaloos avasime Peedul 5. klassi.

Aktusepäeva hommik oli päikesepaisteline ning püsis kogu koosviibimise vältel vihmavaba hoolimata ähvardavatest pilvedest. Käsi 5. klassi suure ja targa kooliõe või -venna peos, astusid noorimad Peedu kooli liikmed koolipere ette. Üheskoos laulsime hümni ja kõlas Peedu kooli laul. Koolijuht Joosep tervitas kõiki algava kooliaasta puhul ja tänas nii lapsi kui vanemaid usalduse eest. Seejärel oligi aeg ulatada 1. klassi lastele aabitsad ning kinnitada rinda TERA kooli märgid. 1. klassi asub sel aastal õpetaja Auli juhendamisel õppima 12 last – 7 tüdrukut ja 5 poissi. Ka 2. klass sai ühe lapse võrra rikkamaks ning õppima asuvad nad koos õpetaja Avega. Juurdekasv oli ka 3. klassis, mis kasvas 2 õpilase võrra. Kokku õpib sellest õppeaastast Peedu koolis 47 last.

Aktuse lõpetuseks laulsid 2.-5. klassi lapsed õpetaja Krista juhendamisel laulu “Meile meeldib” ning ütlesid kättpidi kooliuusikutele tere tulemast. Tervitussõnad lausus omalt poolt ka kooli patroon Ilmar Särg.

Peale ühispildistamist kogunesid kõik lapsed ja nende vanemad klassijuhataja tundidesse. Nii saigi Peedu kooli 5. õppeaasta pidulikult alguse. Oleme põnevil ja püüame kooliaasta üheskoos mõnusaks ning meeldejäävaks muuta.

Foto: Marko Hõrak