Jõulunädal koolis

Selle aasta viimane koolinädal oli kõigest kolme päeva pikkune. Selle aja sees jõudsime aga koos nii mõndagi toimetada. Esmaspäev kulges teemapäeva tähe all. Hommikuringis kuulasime ära jõululapse sünniloo viimase osa ning mõtlesime, kuidas on pööriaeg seotud päikese sünniga. Töötubades said lapsed meisterdada sõpradele jõulutervitusi kaartide näol, dramatiseerida ühe jõulujutu ja osaleda temaatilisel viktoriinil. Samuti vaadati jõulureklaame ning arutati pühadega seotud väärtuste üle nende taustal. Enne lõunapausi käisime korra ka metsas, Peedu kooli valmival õpperajal, loomadele toitu viimas. Päeva lõpus saabus meile aga üllatuskülaline – jõuluvana! Lapsed esitasid oma jõululugusid ning lustisid koos taadiga ühises tantsu- ja lauluringis. Loomulikult ei puudunud ka kingitused.

Teisipäeval käisid 2.-4. klass Uderna hooldekodus esinemas ning said tõeliselt tänuliku vastuvõtu osaliseks. Lapsed olid väga tublid ning võib öelda, et esinesid kogu südamest. 1. klassil möödus see päev aga piparkooke küpsetades. Terve maja oli mõnusat jõuluhõngu täis.

Kolmapäeva hommikul kuulasid 2.-4. klass muumitrollide jõululugu. Arutasime koos, mis tunne see võiks olla, kui me alles praegu saaksime teada, et jõulud on saabumas. 1. klassil käis aga külas Anni isa Juhani, kes rääkis lastele lindudest. Pidulikku lõunat kogunesime sööma ühe pika-pika laua äärde, mille 4. klass oli tõeliselt jõululikuks katnud. Enne sööma asumist laulsime veel koos ja õpetaja Joosep tuletas meelde, mis on elus olulisimad väärtused. Lühikesse koolipäeva mahtus erakordselt palju häid soove, kallistusi ja imelisi üllatusi. Aitäh kogu kooliperele ja rõõmurohket ning kosutavat pühadeaga!