Jõulukuised askeldused

Detsembrikuu möödus Peedu koolis tihedate toimetuste saatel.

Jõulukuu iga nädala algust tähistasime ühiselt saalis advendihommikutega. Laulsime ja rääkisime jõulude ootusest. Samuti sai iga laps olla nädala jooksul “ingliks” ühele oma koolikaaslasele – olla vajadusel abiks, ning jälgida, kuidas tal läheb. Reedeti ütlesid lapsed hommikuses hea sõna ringis oma “hoolealusele” julgustavaid mõtteid.

Jõulukuul oli lastel veel üks väike heategevusega seotud ülesanne. Laste joonistustest valminud jõulukaartide müügiga tegelesid peaaegu kõik õpilased. Ühise hääletuse tulemusena otsustati müügituluna kogutav summa annetada Tartu Koduta Loomade Varjupaigale. Kokku annetati pisut üle 280 euro!

Peredele mõeldud jõuluootusõhtu leidis sel aastal aset 12. detsembril. Lapsed olid sel päeval koolis õhtuni välja. Peale koolitundide lõppu sai igaüks osaleda endale meelepärastes töötubades: kirjutada jõululuuletusi, kaunistada piparkooke, kuulata jõulujuttu, osaleda jõuluviktoriinis, valmistada jõulukaarte või meisterdada. Töötubadesse olid oodatud ka pereliikmed. Õhtu kulminatsiooniks sai õpetaja Risto juhitud kontsert, mis oli seekord täiesti erakordne. Lisaks lauludele-luuletustele ning tantsule, sai kuulda ja näha Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumile kuuluvat väntorelit. Koolilastel oli suurepärane võimalus imepärase pilliga tutvust teha juba ka eelmise ja sama päeva muusikatundides.

Samal nädalal oli kõigile imetlemiseks väljas ka magusalõhnaline piparkooginäitus. Sel korral oli näitus pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja ka eksponaadid vastavalt teemaga seotud.

Viimase jõulueelse koolinädala esmaspäeval külastasid 1.-4. klass Viljandi Ugala teatris “Lumekuninganna” etendust ja teisipäeva hommikul kirjutas iga lapse ise oma jõululoo. Kolmapäeva hommikul kogunesime aga kooliperega metsa lõkke ümber. Kuulatasime koos metsavaikust, rääkisime sellest, mida tähendasid jõulud meie esivanematele, viisime metsloomadele toitu ja ütlesime üksteisele häid soove.

Jõulukuu viimaseks koolipäevaks sai seekord talvine pööripäev. Kooli kõige vanem klass kattis kogu kooliperele piduliku jõululaua ja lõunat kogunesimegi sööma ühise pika laua äärde. Koolijuht Joosep aitas meil meenutada möödunud aastat ja head soovid kõrvus helisemas maitses jõulupraad eriliselt hästi.

Oleme rõõmsad ja tänulikud, et meil on rõõmsameelsed ja uudishimulikud lapsed, kes iga viimase kui päeva meeldejäävaks teevad! Suur tänu ka koostöövalmitele ja toetavatele vanematele! Tänu teile on kooliperel hea ja kindel päev-päeva järel kasvada ning areneda. Soovime kõigile peredele rahulikku pühadeaega, rõõmu koosolemisest ning lastele kosutavat puhkust! Rõõmsa jällenägemiseni uuel aastal!

Fotol koolipere metsas lõkkehommikul. Foto autor: Amanda Väiko