Haridusliku lõimumise õpipäevad

Septembrikuu viimasel nädalal on Peedu koolis õppimas korraga 45 õpilast. Meile tulevad külla 11 last ja nende õpetajad Tartu rahvusvahelisest koolist.

1.-4. klassi õpilased on pärit Iisraelist, Hollandist, Ameerikast, Taanist, Soomest ja ka Eestist. Teoks saab juba pikalt ettevalmistatud projekt, mille eesmärgiks on aidata lõimida teistest päritolumaadest lapsi vahetus eesti keelses keskkonnas. Samuti saavad kõik projektis osalejad õpikogemuse, mis aitab väärtustada rahvuslikku ja kultuurilist mitmekesisust.

Nelja päeva jooksul toimetataksegi koos ja õpitakse läbi mitmesuguste tegevuste. Esmaspäeval toimuvad tutvumismängud ja külalised saavad osa ühest eesti keelsest koolitunnist. 4. klassi õpilaste juhendamisel käiakse ka orienteerumas. Teisipäeval matkatakse koos Vapramäel ja kolmapäeval avastatakse toiduvalmistamise võlusid. Neljapäeval õpitakse läbi loovainete- kunsti, muusika ning tantsu. Ühtlasi pannakse neljapäeval õpipäevadele selleks korraks ka pidulikult punkt.

Ootame väga toredaid kohtumisi ja uusi vahvaid sõpru!

Tartu rahvusvahelise kooli ja Peedu kooli haridusliku lõimumise õpipäevad on Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna haridusliku lõimumise projekt.