Ekskursioon pealinna

Sel aastal tähistas Peedu koolipere Euroopa päeva õppekäiguga Tallinna. Õpetaja Laura tegi reisist kokkuvõtte.

Maikuu on täpselt õige aeg toredateks õppekäikudeks. Väljas on mõnus liikuda ja põnevaid kohti avastamas käia. Seetõttu käisid Peedu kooli lapsed koos õpetajatega pealinna külastamas. Niimõnegi lapse jaoks oli juba rongisõit sinna ja tagasi põnev tegevus. Veelgi toredamaks muutus päev Tallinnasse jõudes.

Tervishoiumuuseumis tutvusid lapsed lähemalt inimesega. Millest meie keha koosneb? Kuidas uus elu saab alguse? Mida ja kui palju peaks sööma? Millistest halbadest harjumustest tuleks hoiduda? Kõigele sellele ja veel paljudele muudele küsimustele andsid giidid põhjalikud vastused. Uudistamist, ise tegutsemist ja mängulusti jagus palju. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis oli samuti vahva. Meie kooli andekas ja mitmekülgne muusikaõpetaja Risto tegi lastele põhjaliku ja huvitava ringkäigu, rääkis lugusid ja näitas eksponaate. Lapsed nautisid ja õpetajad niisamuti.

Lisaks mahtus päeva kosutav lõunapaus ning ka tuntud vaateplatvormil sai käidud imelist vaadet nautimas. Kokkuvõttes oli tegus, põnev ja vaheldusrikas päev, mille lõpuks olid kõik väsinud, aga väga rahul ning rõõmsad.