Austria teemapäev

Veel enne sügisvaheaega võttis Peedu koolipere ette järjekordse reisi ühte põnevasse välisriiki. Kui eelmisel sügisel külastasime mõttes Jaapanit, siis seekord ahvatles märksa lähem – Austria Vabariik.

Kohe päeva alguses olid meile külla tulnud Nõo Vana Tantsu Klubi tantsijad, kes esitasid Austriale omase rahvatantsu. Rõõmuga keerutasid nad jalga ka ühises tantsuringis koos meie lastega. Õpetaja Krista tutvustas kõigile Austria muusikat, tähtsamaid heliloojaid ning joodeldamist. Üheskoos õppisime laulma “Helisevast muusikast” tuntud imekaunist lugu “Edelweiss”.

Ülejäänud osa päevast kulges õpilastel segarühmades erinevates töötubades. Koos õpetaja Erikaga kuulati muinasjuttu ja jäädvustati see pildina. Õpetajate Liina ja Lea juhendamisel valmisid kööginurgas magusad hõrgutised. Õpetaja Mari-Liis tutvustas natuke lähemalt Austria tähtsamaid sümboleid ja loodust ning kogutud teadmisi testiti interaktiivses keskkonnas. Eriti põnevaks töötoaks oli seekord aga kindlasti meie külalise Hannah Prettenhofferi saksa keele tund. On oluline märkida, et Luksemburgis elav Hannah on ise Austriaga lähemalt seotud ja nimetab seda oma teiseks koduks.

Lõpetasime oma päevase rännaku jälle ühise ringiga saalis. Tänasime oma külalist, laulsime veelkord “Edelweiss`i” ja maitsesime valminud küpsetisi. Jääme pikisilmi ootama järgmisi põnevaid reise.